CMT 811.158.11B 1/4" Shank TCT Pattern Router Cutter Bit with Bearing 15.8mm x 19mm
Stock Ref:
811.158.11B
Add To Basket
In Stock
Collect
Deliver
Add To Basket
In Stock
CMT
Features & Specification
CMT 811.158.11B Pattern Router Cutter Bit 1/4 Inch Shank, 5/8 Inch Diameter
SPECIFICATIONS:
Shank - 1/4
Cutting Dia. (mm) - 15.88
Cutting Length - 19.00
Overall Length - 67.00
We are a CMT premier Agent and only sell genuine CMT products
Brand: CMT
Diameter: 16mm
Shank: 1/4"
Category: Accessories
Router Bit Type: Pattern Bit
Length: 19mm
Diameter: 15.8mm